Emased koerad

Waterbear Hazel

Eesti Kennelliidu kodulehel Hazel
Obush Shed Made in Ural “Luna”

20.03.2019 - 26.02.2024

Venemaa Newfoundlandi koerte andmebaasis Luna

Eesti Kennelliidu kodulehel Luna


Foto Meelis Ahu

Obush Shed Made in Ural on sündinud Venemaal, Kasli linnas, Chelyabinskye oblastis, Uuralites 20.03.2019 kennelis Obush Shed.

Luna isa on pruun, nimega Aquatoriya Kelvin Reds Begin and Win ja ema must(rec.pruunile) nimega Obush Shed Destiny Shape. Ma ei kahelnud hetkekski, kui sain teada,et saan selle kutsika sealt kennelist. Nii ta meile reisis kui oli saanud oma vajalikud vaktsiinid. Algul tundus mulle ulmeline, aga pärast rahunesin ja mõeldes, et kõik siin ilmas on võimalik parima tahtmise juures.

Luna on ääretult julge ja uudishimulik kutsikas, mis teeb nii mõnedki asjaolud kergemaks (nt. Jalutamised rahvarohketes kohtades, näitustel).

Lunas on peale julguse ja uudishimulikkuse veel ka intelligentsust ja tahe õppida täiesti olemas.Newfound Treasure Endless Enigma “Enny”

Eesti Kennelliidu kodulehel EnnyEndless Enigma aka Enny on pärit kennelist Newfound Treasure Harjumaalt, Eestist ja sündinud 14.09.2014

Enny tervisetulemused:
HD:A/A ED:1/2
Süda terve
Cystinuria vaba vanemate poolt

Enny sattus meile teise ringi koerana ja tal võttis tükkaega, et aru saada miks ta meil on. Tegelesime temaga palju ja võtsime teda igale poole kaasa. Viisime Ennyt näitustele ja siis lõpuks jõudis arusaam ka temani, et meie olemegi see tema perekond. Ta hoolib ja hoiab meid väga! Enny on ääretult sõbralik laste, inimeste, koerte ja kutsikate vastu. Ta on meie G pesakonna emaks, kus oli 6 kutsikat. Kui enda kutsikad uutesse kodudesse läksid, tuli meile kaugelt Venemaalt pruun emane kutsikas nimega Luna, kelle Enny kohe omaks võttis ja temaga mängis ning teda kanseldas. Olen võtnud Ennyt kaasa ka raamatukokku, et jälgida kuidas talle seal üldse meeldib.


Waterbear DeeDee “Didi”

14.05.2012 - 01.02.2023

Eesti Kennelliidu kodulehel DidiDeeDee on sündinud meie oma kodukennelis 14.05.2012, ema on Carol ja isa on Arthur.

DeeDee tervise tulemused:
HD:B/B ED:1/0
Cystinuria vaba vanemate poolt

Kui Didi noor oli siis kutsusime teda Lennukiks, tema jooksuringid talvel paksus lumes olid nii kiired, et nii mõnigi teine koer ei jõudnud talle järele! Kevadest ja suvest rääkimatta. Nüüd kus ta on vanemaks jäänud on ka jooksutuurid rahulikumaks jäänud.

Deedeele on vesi kogu elu väga oluline olnud! Tema armastus ujumise järele on olnud siiani. Ta on seda edasi andnud ka oma järglastele!

Didi on siiani särtsaka loomuga, meenutades vägagi oma vanaema Sillut! Loodame, et rõõmustad meie elu veel pikki aastaid.


Newgraden`s Scottish Lady “Carol”

18.03.2009 - 10.02.2017

Eesti Kennelliidu kodulehel CarolNewgraden`s Scottish Lady aka Carol sündis Shotimaal, Põhja Inglismaal kennelis Newgraden`s 18.03.2009. Caroli ema oli pruun ja isa must.

Caroli tervise tulemused:
HD:C/E ED:0/0
Süda terve
Cystinuria vaba vanemate poolt

Carol oli ääretult sõbraliku ja rahuliku iseloomuga, seetõttu kutsuti mind koos Caroliga Tartus O.Lutsu raamatukokku, et alustada lugemiskoerte ringi 31.01.2014. Ta oli väga hea ja hooliv ema oma lastele. Üks tema järglastest D pesakonnast nimega DeeDee elab koos meiega praeguseni.

Carol lahkus meie juurest 10.02.2017 aastal maokeeru tagajärjel. Ole hoitud vikerkaare silla taga. Meie pere ei unusta Sind kunagi ja sinu toomist, sest see oli põnev project reisida Shotimaale, et sinuga sealt Eestisse tulla.


Zabava Vialiki Miadzvedz “Sillu”

04.04.2004 - 19.09.2013

Eesti Kennelliidu kodulehel SilluZabava Vialiki Miadzvedz aka Sillu sündis maagilisel kuupäeval 04.04.2004 Valgevene kennelis Vialiki Miadzvedz ja jäära tähtkujus ning oli emaks A ja B pesakonnale.

Tervise uuringu tulemused Sillul:
HD: B/B ED: 0/0
Süda terve
Cystinuria vaba

Kuna Sillu isa oli pruun Saksamaalt pärit poiss ja vanaema pruun ema poolt, siis kandis ta pruuni geeni mida andis edasi ka oma järglastele.

Sillu oli suurekasvuline, tugeva luustikuga jässakas emane ja vesi oli tema jaoks olulisemaid asju siinses elus. Söögist eelistas esimeses järjekorras köögivilju (peedid, porgandid, kaalikad, kapsad, kurgid), siis juba valikus marjad ja viimasel kohal tomatid.

Emana oli Sillu suurepärane koer oma järglastele. Ta oli ka sõbraliku iseloomuga teiste koerte suhtes.

Sillu oli meie kenneli tõeline esileedi, kes jättis meiega hüvasti 19.09.2013! Oled alati meie hinges armas Sillu!